ژله را چگونه از قالب جدا کرده و برش بزنیم؟

ژله های زیبا تهیه کنید

اگر شما هم با جدا کردن ژله از قالب مشکل دارید ، با ما همراه شوید و نکات زیر را بخوانید…

روش تهیه:

 به ازای هر بسته یک لیوان آب را در ظرفی ریخته و بگذارید تا جوش بیاید.سپس پودرژله را داخل آن ریخته و خوب هم بزنید تا کاملا حل شود. اجازه دهید تا حدود یک دقیقه روی حرارت بماند و حتما تمام وقت آن را هم بزنید. بعد نصف لیوان آب سرد را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید و به قالب مورد نظر منتقل کنید .

آماده سازی قالب:

برای اینکه ژله و یا هر نوع دسر به راحتی از ظرف جدا شود باید قالب پلاستیکی و یا سیلیکونی را با برس روغن مالی کنید و سپس شکر بپاشید و نیم ساعت داخل فریزر بگذارید و بعد مایع را داخل ان بریزید .اگر قالب فلزی دارید فقط آنرا خیس کنید و در فریزر گذاشته تا یک لایه نازک یخ ببندد و بعد مایه ژله را بریزید.

نحوه خارج کردن از قالب:

ابتدا مطمئن شوید که ژله کاملا بسته است.قبل از خارج کردن چند لحظه در آب ولرم قراردهید و با نوک انگشت خیس و یا یک کارد ژله را از دیواره ژله جدا کنید.قالب را کمی تکان می دهیم تا کف ژله هم از قالب جدا شود.این کار را چند بار تکرار می کنیم.

  • نکته ۱: ظرف مورد نظر را کمی مرطوب کنید تا اگر ژله موقع برگشتن در جایی که می خواهیم قرار بگیرد قرار نگرفت بتوانیم راحت جابجایش کنیم.
  • نکته ۲:  همانطور که گفتیم ممکن است لازم باشد این کار را ۳-۲ بار انجام دهید.
  • نکته ۳: توصیه میکنم یک ساعت قبل از زمان پذیرایی ژله را از قالب خارج کنید، زیرا ممکن است در اثر حرارت ظرف آب گرم سطح روی ژله کمی شل شده و لازم باشد مدتی دیگر در قرار بماند تا فرم اولیه خود را به دست آورد.

جدا کردن از قالب های پیرکس:

 صد البته روش استفاده از آب گرم برای زمانی که از ظروف پیرکس به عنوان قالب استفاده میکنید مناسب نیست(چون در اثر تغییر ناگهانی دما ظرف پیرکس خواهد شکست).وقتی میخواهید در ظرف پیرکس درست کنید،قبل از اینکه مواد را در ظرف بریزید مقداری آب به دیواره های ظرف بپاشید.وقتی هم که خواستید آن را از قالب در بیاروید، اجازه دهید تا چند دقیقه بیرون از یخچال بماند و بعد ظرف سرو را روی دهنه قالب پیرکس خود گذاشته و قالب را در حال تکان تکان دادن برگردانید…

تذکرات مهم:

  • برای قالبی در آوردن میزان آب را کمتر بریزید
  • بهترین قالب قالب های پلاستیکی و سخت ترین نوع قالب سیلیکونی هست
  • قالبهای فلزی زودتر گرما رو جذب خودشون میکنن و ژله زودتر از دیواره های قالب جدا میشه و قالب پلاستیکی و سیلیکونی دیرتر

نکات مهم برای برش:

  • همیشه یه لیوان آب دم دستتان باشد تا کاردی که با آن برش میزنید را مرتبا خیس کنید.
  • کف ظرف سروژله را قبل از منتقل کردن کمی خیس کنید تا ژله ها به راحتی از کف ظرف جدا شوند.
منبع هفت گنج
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.