برای سفت شدن عضلات شکم چه باید کرد؟

داشتن عضلات شکم ورزیده از آرزوهای دست‌نیافتنی تعداد زیادی از مردان جهان است

0

داشتن عضلات شکم ورزیده از آرزوهای دست‌نیافتنی تعداد زیادی از مردان جهان است. آن‌ها هر روز آگهی‌های تبلیغاتی لوازم ورزشی و داروهای غیرمجاز را مشاهده می‌کنند و در آرزوی داشتن اندام ورزیده می‌سوزند.  اما کارشناسان تناسب‌اندام و تغذیه باور دارند، مردان علاوه بر توجه به سه موضوع حالت بدن، ورزش و پیروی کردن از رژیم غذایی، باید توصیه‌ها و تمرین‌های ورزشی که در این گزارش ارائه شده‌اند را مطالعه و اجرا کنند.

حالت بدن

 حالت بدن (راه رفتن، ایستادن و نشستن نامناسب) یکی از عوامل مهم چاق‌تر دیده شدن شکم است. قوز نکردن باعث کشیده شدن عضلات شکم می‌شود. برای تقویت عضلات شانه و قفسه سینه تمرین‌های زیر را سه بار در روز انجام دهید: پاهایتان را به‌اندازه عرض شانه باز کنید. لباسی در دست‌هایتان بگیرید و آن را به‌گونه‌ای پشت سروگوش‌هایتان نگه دارید که شانه‌هایتان به عقب و قفسه سینه‌تان به جلو متمایل شوند.

ورزش کل بدن

دکتر کاترین فریلند، کارشناس تناسب‌اندام گفت:” برای کاهش وزن و داشتن شکمی با عضلات ورزیده باید تمرین‌های هوازی انجام داد تا علاوه بر آب شدن چربی‌ها، ضربان قلب تنظیم‌شده و توانایی‌های دستگاه تنفس بدن ارتقا یابد.” آلیسیا مچیستریس، متخصص طب ورزشی نیز با اشاره به تأثیر مثبت تمرینات بوکس پیلاتس – نوعی سیستم آمادگی جسمانی است که در اوایل قرن بیستم توسط یوزف پیلاتس ابداع شد و ترکیبی از تمرین‌های باستانی یونانی و مدیتیشن شرقی است. – بر کاهش وزن، تناسب اندام و ورزیدگی عضلات شکم گفت:” پس از اجرای میان و بلند مدت این تمرینات که عضلات مورب و عرضی شکم را درگیر می‌کند می‌توان اطمینان داشت عضلات شکم ورزیده و زیبا شوند. ”
برخی از تمرین‌ها عبارت‌اند از:

  • دراز و نشست: به پشت دراز بکشید، زانوهایتان را خم و با دست‌هایتان زانوهایتان را بگیرید و به آرامی بالا تنه‌تان را بالا آورید. هر روز ۱۲ تا ۱۵ بار این حرکت را انجام دهید تا بخش فوقانی عضلات شکمتان تقویت شوند.
  • تخته: آرنج‌ها و زانوهایتان را روی تخته ویژه پیلاتس قرار دهید و سعی کنید با فشار آوردن بر آن‌ها تعادلتان را حفظ کنید. به یاد داشته باشید در حین انجام دادن این حرکت پشتتان صاف و عضلات شکمتان منقبض باشند. هر ۱۰ ثانیه یک بار این حرکت را انجام دهید.
  • ساق پا: دراز بکشید، پاهایتان را بالا بیاورید و دست‌هایتان را از پشت روی دنده‌هایتان بگذارید. به‌تدریج پاهایتان را بدون این‌که خم شوند پایین بیاورید و بالا ببرید.

 رژیم غذایی

 دکتر کاترین فریلند، کارشناس تناسب‌اندام گفت:” اگر می‌خواهید از شر چاقی شکمی خلاص شوید و عضلات شکمتان ورزیده شود، علاوه بر پیروی کردن از رژیم غذایی سالم باید از مصرف مواد غذایی نفاخ و تبدیل شونده به قند بپرهیزید. ”

انجام دادن آرام حرکات و واقع بینی

شکم متناسب و ورزیده یک شبه ایجاد نمی‌شود. باید برای رسیدن به اهداف تلاش کنید. آلیسیا مچیستریس، متخصص طب ورزشی گفت:” با صبر و بردباری، انجام دادن آرام حرکات و توقف مصرف میان وعده‌های مضر و پرهیز از کم‌تحرکی در آینده‌ای نزدیک شکمی متناسب و ورزیده خواهید داشت. “

منبع salamaneh.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.