توصیه‌هایی برای لاغری در ۳۰ سالگی

برای لاغری برنامه دقیق داشته باشید

کاهش وزن در هر سنی چالش بزرگی است اما کاهش وزن در دهه سوم زندگی سخت‌تر است. چرا؟ زیرا یک برنامه دقیق کاهش وزن برای زنان بالای ۳۰ سال می‌تواند زمان و انرژی زیادی را مصرف کند. از سویی پیدا کردن زمان بیشتر در شرایطی که خانواده و کار در اولویت هستند، اندکی دشوار است. پس برای زنان در ۳۰ سالگی کم کردن وزن غیرممکن است؟ مسلما نه. فقط نیازمند برنامه‌ریزی و سازماندهی هوشمند است. برای فائق آمدن بر چالش‌های کاهش وزن در ۳۰ سالگی، توصیه‌های زیر را به کار ببندید.

شناسایی و از بین بردن موانع

هر کس در فرآیند کاهش وزن خود با موانعی مواجه می‌شود اما در ۳۰ سالگی این موانع به زمان مربوط می‌شوند. کمبود زمان به دلیل تعهدات کاری و خانوادگی می‌تواند تلاش‌های شما را در کاهش وزنتان تحت تاثیر قرار دهد. برای موفقیت در روند کاهش وزن باید موانع پیش روی خود را بشناسید. تقریبا هر مانعی از جمله کمبود زمان قابل مدیریت است. اما قبل از هر اقدامی ابتدا باید این موانع را بشناسید.

راه حل:

برای شروع اقدام برای لاغری، حداقل ۲۰ دقیقه زمان برای شناسایی موانع کاهش وزن خود اختصاص دهید. این اقدام ساده انرژی و زمان شما را برای موانع آتی ذخیره می‌کند. همین که موانع را شناسایی کردید، از بین بردن آنها آسان‌تر خواهد شد. اگر مشکل کمبود زمان دارید، از همسر خود بخواهید در نگهداری از بچه‌ها یا انجام کارهای خانه به شما کمک کند. در این صورت شما زمان لازم را برای آماده کردن غذای سالم و برنامه ورزش خانگی خواهید داشت (این حرکات ورزشی را می‌توانید در خانه انجام دهید).

شناسایی ماهیچه‌ها و متابولیسم

اگر می‌خواهید متابولیسم درست و سالم در روند کاهش وزن خود در ۳۰ سالگی داشته باشید، باید ماهیچه‌ها را حفظ کنید. زنان در دهه سوم زندگی خود به خصوص باید حواسشان به ماهیچه‌سازی و حفظ ماهیچه‌ها برای عملکرد درست متابولیسم باشد. زنان از ۳۰ سالگی شروع می‌کنند به از دست دادن ماهیچه‌ها و اگر این ماهیچه‌ها توسط ورزش منظم تقویت نشود، از بین رفتن تدریجی آنها متابولیسم را کند می‌کند.

راه حل:

چطور یک خانم شاغل می‌تواند ورزش منظم انجام دهد و ماهیچه‌ها را تقویت کند؟ اگر نمی‌توانید به باشگاه بروید، برخی تمرینات قدرتی ساده هستند که می‌توانید در خانه انجام دهید. تمرینات ورزشی شدید کمک می‌کند چربی بیشتری بسوزانید.

برنامه‌ریزی کردن

اینطور به نظر می‌رسد که با بزرگتر شدن بچه‌ها و ثابت شدن شرایط کاری همه مشکلات برطرف می‌شود اما لزوما اینگونه نیست. دقیقا این زمانی است که شما باید سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید که به کاهش وزن و حفظ آن به شما کمک کند.

راه حل:

پیروی از یک برنامه غذایی کاهش وزن را باید پس از ۳۰ سالگی به صورت عادت دنبال کنید. یک روز در هفته را برای خرید مواد غذایی سالم اختصاص دهید، غذای رژیمی برای کل هفته آماده کنید و یخچال را از تنقلات سالم پر کنید. همچنین می‌توانید برنامه ورزشی برای خود تنظیم کنید. از همسر یا دیگر اعضای خانواده بخواهید در صورت امکان این عادت‌ها و برنامه‌ها را در اولویت خود قرار دهند.

رژیم غذایی بد نداشته باشید

زنان ۳۰ ساله خبره‌تر و هوشیارتر از آن هستند که به دام رژیم‌های غذایی مد روز که دختران جوان دنبال می‌کنند، بیفتند. اگر در طول ۳۰ سالگی خود مدام رژیم بگیرید و آن را رها کنید، متابولیسم بدن دچار مشکل می‌شود. با هر رژیم غذایی جدید بدن خود را در شکل جدیدی از محرومیت قرار می‌دهید و بدین گونه کاهش وزن سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

راه حل:

اولین قدم برای داشتن تغذیه سالم، شمارش مصرف کالری روزانه است (غذاهای کم کالری مصرف کنید). سپس باید یک برنامه‌ریزی غذایی رژیمی انجام دهید. سپس مطمئن شوید که پروتئین لازم برای حفظ متابولیسم سالم را مصرف می‌کنید، مصرف شکر را محدود کرده و مصرف کربوهیدرات را مدیریت می‌کنید تا در طول روز انرژی داشته باشید و سیر باشید.

یادگیری مدیریت استرس

احتمالا دهه سوم زندگی بیشترین استرس را در طول زندگی شما دارد. بچه‌ها، استرس‌های کاری و مشکلات در روابط شما با دیگران می‌تواند موجب شود شب‌ها بیدار بمانید. حتی کوچکترین تغییر در رژیم غذایی می‌تواند استرس‌زا شود. اما همه این چالش‌ها اگر به خوبی مدیریت نشوند می‌توانند به مشکل بزرگی تبدیل شوند. اگر استرس‌های زندگی منجر به پاسخ‌های استرسی و ذخیره چربی شوند، متابولیسم شما را می‌توانند به چالش بکشند. بنابراین راه‌حل در ایجاد توازن در سبک زندگی است (روش‌هایی برای مدیریت استرس را بیاموزید).

راه حل:

اگر فکر می‌کنید استرس مانع از کاهش وزن شما شده‌است، از حمایت و پشتیبانی دوستان، خانواده و دیگران کمک بگیرید.

اگر جزء آن دسته زنان ۳۰ ساله و بالاتر هستید که شاغل هستید، ممکن است تمایل داشته باشید که سلامت و وزن خود را کم‌اهمیت جلوه دهید. یا بدتر از آن بخواهید اولین رژیم غذایی که در مجله‌ای به چشمتان می‌خورد را دنبال کنید. چنین اشتباهاتی را نکنید. این همان زمانی است که تصمیمات شما می‌تواند عواقب طولانی مدتی داشته باشد. برای سلامت و رفاه طولانی مدت خود انتخاب‌های درست انجام دهید. زنان بالای ۳۰ سال که برنامه‌ریزی درست، حمایت و پشتیبانی درستی دارند می‌توانند در کاهش وزن خود موفق باشند.

منبع verywell.com
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.