۱۰ واقعیت که زندگی شما را تغییر خواهند داد

این 10 جمله را به خاطر بسپارید

ما خیلی راحت فراموش می‌کنیم که چه چیزی در زندگی اهمیت دارد اما زندگی روزمره ذهن ما را از اندیشیدن به این مسائل دور می‌کند. وقتی همه چیز آنطور که شما فکر می‌کردید پیش نمی‌رود، اغلب به خاطر این است که روی چیزهای مهم تمرکز نمی‌کنید. تمرکز کردن بر واقعیت‌های اساسی زندگی می‌تواند دشوار باشد. به خصوص وقتی به شما گوشزد می‌کنند که دارید از مسیر اصلی خود منحرف می‌شوید. در زندگی چیزهای خوب به راحتی به دست نمی‌آیند. باید بازبینی دقیقی در زندگی انجام داد تا راه خود را پیدا کرد. سقراط می‌گوید: زندگی که مورد بازبینی قرار نگیرد، ارزش زندگی کردن ندارد. این بازبینی چه در زندگی و چه در کسب و کار باید صورت گیرد. اگر می‌خواهید از مسیر و هدف خود منحرف نشوید، مدام باید از خود سوال کنید. بسیاری از واقعیت‌های زندگی باید یادآوری شوند. ما به این یادآوری نیاز داریم تا در مسیر درست خود قرار بگیریم. چند نمونه از آنها عبارتند از :

مقدمه موفقیت‌های بزرگ اغلب شکست است:

زندگی و شکست
تا زمانی که مواجهه با شکست را نیاموزید، موفقیت واقعی را تجربه نخواهید کرد

تا زمانی که مواجهه با شکست را نیاموزید، موفقیت واقعی را تجربه نخواهید کرد. اشتباهات به شما گوشزد می‌کنند که دارید در مسیر اشتباهی حرکت می‌کنید و بدین صورت راه را برای رسیدن به موفقیت هموار می‌کنند. بزرگترین پیشرفت‌ها اغلب زمانی که شما بیشتر احساس ناامیدی و یاس می‌کنید، حاصل می‌شوند. همین ناامیدی است که شما را مجبور می‌کند متفاوت بیندیشید. موفقیت زمان‌بر است و باید با وجود تمام سختی‌ها، خوش‌بین بود.


پرکار بودن به معنای کارایی بالا نیست

زندگی و فعالیت زیاد
موفقیت محصول جنب و جوش و فعالیت نیست، بلکه محصول تمرکز است

به اطراف خود نگاه کنید. همه سرشان شلوغ است. از جلسه‌ای به جلسه‌ای دیگر می‌روند و … اما چه تعداد از آنها واقعا مولدند و کارایی دارند؟ چه تعداد از آنها واقعا موفقند؟ موفقیت محصول جنب و جوش و فعالیت نیست، بلکه محصول تمرکز است. اینکه از زمان خود به نحو موثری استفاده کنید. شما به اندازه دیگران کار می‌کنید اما اگر سعی کنید از زمانی که دارید به طور معقول استفاده کنید، در نهایت بازدهی شما و نه جنب و جوشتان بیشتر خواهد بود. برای حصول نتیجه باید تلاش خود را معطوف به وظیفه مشخص شده نمایید.


شما شبیه کسانی هستید که با آنها در ارتباطید

زندگی و جمعیت
سعی کنید اطرافتان را با افرادی پر کنید که به شما انگیزه و الهام می‌بخشند

سعی کنید اطرافتان را با افرادی پر کنید که به شما انگیزه و الهام می‌بخشند، کسانی که به شما کمک می‌کنند بهتر از این باشید. اما افرادی که شما را زمین می‌زنند چه؟ چرا اجازه می‌دهید آنها بخشی از زندگی شما باشند؟ کسانی که احساساتی چون بی‌ارزشی، افسردگی و غم و اندوه به شما القا می‌کنند، زمان شما را هدر می‌دهند و احتمالا شما را شبیه خودشان می‌سازند. زندگی کوتاهتر از آن است که آن را با ارتباط داشتن با چنین افرادی از بین ببرید. همین الان این ارتباط را قطع کنید.


زندگی را خودتان می‌سازید

زندگی و تابلو تصاویر
هیچ کس نمی‌تواند شما را مجبور به تصمیم‌گیری یا انجام کاری کند که برخلاف ارزش‌ها و شخصیت شماست

هیچ جبری در زندگی وجود ندارد. هیچ کس نمی‌تواند شما را مجبور به تصمیم‌گیری یا انجام کاری کند که برخلاف ارزش‌ها و شخصیت شماست. شرایطی که در آن زندگی می‌کنید برای شماست، شما آن را خلق کرده‌اید. بالطبع آینده شما نیز وابسته به خودتان است. اگر تردید دارید، احتمالا به خاطر این است که از ریسک کردن که لازمه رسیدن به