۶ اشتباه رایج در استفاده از پرده

پرده زیبا خانه را زیباتر می کند

چه بخواهید پرده ساده ای استفاده کنید یا پرده ای گران قیمت و مجلل، بایستی نکاتی را رعایت کنید تا دکوراسیون شما جلوه زیباتری پیدا کند. در این مطلب به چند اشتباه در مورد خرید و استفاده از پرده اشاره می کنیم.

درست اندازه گیری نکردن

اولین کاری که بایستی انجام دهید این است که پنجره ها را اندازه بگیرید و ببینید می خواهید پرده به چه نحو قرار بگیرد؟ اگر اندازه پرده و میل پرده به درستی اندازه گیری شود، دیگر لازم نیست برای بار دوم اقدام به خرید پرده بکنید.

پایین آویزان کردن پرده

پرده و میل پرده ها را نزدیک سقف بزنید تا دیوار را بلندتر نشان دهد. به خصوص برای خانه های کوچک این کار توصیه می شود.

خریدن پرده هایی که بسیار کوتاه هستند

برای انکه خانه شکل کلاسیک پیدا کند، بهتر است پرده تا روی زمین بیاید. اگر پرده آماده می خرید، مطمئن شوید اندازه آن به زمین می رسد حتی اگر لازم باشد سایز بزرگتر بخرید و لبه های آن را به سمت تو بدهید.

اندازه نامناسب طول و عرض

برای آنکه پرده به طور کامل پنجره را بپوشاند باید آن را ۲ تا ۲ و نیم برابر عرض پنجره در نظر بگیرید. بنابراین اگر عرض پنجره ۱۲۰ سانتیمتر باشد، پرده شما باید ۲۴۰ سانتیمتر عرض داشته باشد و یا حتی ۳۰۰ سانتیمتر.

استفاده نکردن از اتو

ظاهر چروک پرده خانه را شلخته نشان می دهد. تنبلی نکنید و فکر نکنید چروک پرده ها بعد از چند روز باز خواهد شد، قبل از آویزان کردن پرده ها را اتو بخار یا اتوی معمولی بزنید.

در نظر نگرفتن یراق آلات

بر اساس سنگینی پرده ممکن است به میل پرده محکم تر یا ابزارآلات بیشتر نیاز پیدا کنید. به شکل میل پرده و اینکه چقدر با پرده شما هماهنگی دارد توجه کنید.

منبع countryliving.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.