نکاتی برای خوشبو کردن خانه در دید و بازدیدهای عید

چگونه خانه را خوشبو کنیم؟

0

آیا خانه شما بوی خوبی می‌دهد؟ منظور من این است که آیا واقعاً خوشبو است؟ بیایید روراست باشیم، آن‌قدر در زندگی‌مان پرمشغله شده‌ایم که حواس‌مان پرت شده و گاهی اوقات ممکن است خانه‌ای بدبو و کاملاً ناخوشایند داشته باشیم. مردم خانه‌ای را می‌پسندند که بوی تازگی و طراوت بدهد. اصلاً نترسید. در اینجا بهترین روش‌ها و راهنمایی‌ها را برای ایجاد خانه‌ای خوشبو به شما نشان می‌دهیم. مزیتی که این روش‌ها دارند این است که ارزان، خانگی و عاری از سم هستند، یعنی با کمترین تلاش می‌توانید خانه خود را برای سال‌های پیش رو خوشبو کنید.

لیمو و رز ماری

خوشبو و لیمو و رزماری
در یک شیشه، آب، لیمو، رزماری و عصاره وانیل بریزید و عطری تازه و تمیز به اتاق خود بدهید.

عطر مورد نظر خود را به طور سفارشی درست کنید تا هر اتاق دقیقاً همان بویی را بدهد که شما تعیین کرده‌اید. با مواد طبیعی، نه تنها می‌توانید انواع ترکیبات معطر را ایجاد کنید، بلکه می‌توانید از روش‌های مختلفی برای درست کردن آنها استفاده کنید. در یک شیشه، آب، لیمو، رزماری و عصاره وانیل بریزید و عطری تازه و تمیز به اتاق خود بدهید.

 یاس بنفش

خوشبو و یاس بنفش
اسپری یاس بنفش با آب و روغن یاس بنفش ساخته‌ شده است.

چه کسی بوی یاس بنفش را دوست ندارد؟ شما می‌توانید با این نسیم بهاری خانه خود را خوشبو کنید. اسپری یاس بنفش با آب و روغن یاس بنفش ساخته‌ شده است.

 رز ماری و پودر اسطوخودوس

خوشبو و اسطوخدوس
مخلوطی از جوش‌شیرین، رزماری خشک‌ شده، و روغن اسطوخودوس را روی فرش بپاشید

فرش‌های خود را با رزماری و اسطوخودوس به‌ طور طبیعی تازه و نو کنید. فقط مخلوطی از جوش‌شیرین، رزماری خشک‌ شده، و روغن اسطوخودوس را روی فرش بپاشید، بگذارید به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه بماند و سپس آن را با جاروبرقی تمیز کنید تا اتاقی خوشبو و تازه نصیب‌تان شود.

برگ اکالیپتوس

خوشبو و اکالیپتوس
چند شاخه اکالیپتوس تازه یا خشک را در یک گلدان بگذارید

اکالیپتوس به خاطر برگ‌های گرد و یا قلبی شکلش زیباست و شاخ و برگِ به‌ شدت معطری دارد. چند شاخه اکالیپتوس تازه یا خشک را در یک گلدان بگذارید و اتاق خود را برای مدت‌زمانی طولانی خوشبو کنید.

چای کیسه‌ای عطری

خوشبو و چای کیسه ای
چسباندن سه یا چهار چای کیسه‌ای عطری در پشت درب، گزینه ارزان و بسیار معطری است

برای فضاهای کوچک که به‌ راحتی می‌توانند سرشار از رایحه‌های قوی شوند (برای مثال، حمام، اتاق رخت‌شویی، و یا دیوارهای کپک‌زده)، چسباندن سه یا چهار چای کیسه‌ای عطری در پشت درب، گزینه ارزان و بسیار معطری است. زمانی که احساس کردید عطر چای از بین رفته است یک یا دو قطره اسانس عطر به کیسه‌ها بزنید.

میوه کاج

خوشبو و میوه کاج
مخروط‌های کاج را در یک سبد بگذارید و نفس عمیق بکشید

در گردش بعدی خود در طبیعت چند میوه کاج جمع‌آوری کنید. چند قطره اسانس معطر که مورد علاقه‌تان است را روی آنها بپاشید (برای مثال: دارچین). مخروط‌های کاج را در یک سبد بگذارید و نفس عمیق بکشید.

جوش‌شیرین

خوشبو و جوش شیرین
به‌ سادگی جوش‌شیرین را در یک کاسه قرار دهید و کاسه را در داخل وسایل منزل جاسازی کنید

جای تعجب نیست که جوش‌شیرین یک راه دوست‌داشتنی برای از بین بردن بوی عتیقه، کهنگی و یا حتی وسایلی است که تا حد زیادی استفاده‌ نشده‌اند. به‌ سادگی جوش‌شیرین را در یک کاسه قرار دهید و کاسه را در داخل وسایل منزل جاسازی کنید (به‌ عنوان‌ مثال: کشوها و کابینت‌ها). هر چه بیشتر کاسه را در آن‌ها قرار دهید، بوی ماندگی بیشتر ناپدید می‌شود. حداقل به مدت یک شب بگذارید بماند.

اسپری خوشبوکننده

خوشبو و اسپری و لیمو
همه‌ی چیزی که احتیاج دارید یک اسپری، مقداری آب مقطر، یک قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین و ۱۲ قطره از اسانس موردعلاقه‌تان است

همه‌ی چیزی که احتیاج دارید یک اسپری، مقداری آب مقطر، یک قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین و ۱۲ قطره از اسانس موردعلاقه‌تان است (برای مثال اسطوخودوس یا اوکالیپتوس). اسانس را با جوش‌شیرین در یک کاسه مخلوط کنید، سپس مخلوط را با یک قیف درون اسپری بریزید. بطری اسپری را تکان دهید و از دور بپاشید. می‌توانید از این عطر بر روی پارچه، فرش، اثاثیه یا لوازم داخلی منزل و یا در هوا اسپری کنید و خانه‌ای با بوی تازه و دوست‌داشتنی داشته باشید.

 نی‌های پخش‌کننده عطر

خوشبو و نی پخش کننده عطر
با نی‌های پخش‌کننده عطر می‌توانید بوی اتاق را با عطر مورد علاقه خود تازه کنید

با نی‌های پخش‌کننده عطر می‌توانید بوی اتاق را با عطر مورد علاقه خود تازه کنید. این کار ساده است و مهمانان را خوشحال نگه خواهد داشت، به‌ علاوه آرامش‌بخش نیز هست.

شمع

خوشبو و شمع و حوله
سعی کنید هر جایی که پارچه وجود دارد شمع بگذارید

شمع راهی آشکار برای شیرین کردن بوی خانه شما است، اما هوشمندانه قرار دادن آنها می‌تواند کارایی شما را افزایش دهد. سعی کنید هر جایی که پارچه وجود دارد شمع بگذارید مثلاً در کمد ملحفه‌ها یا کشوها، چون پارچه‌ها قادر به جذب بوی شمع هستند. با این کار نه تنها بعد از باز کردن کشوها تعجب خواهید کرد، بلکه ملحفه‌ها را هر کجا که استفاده کنید عطر شمع را با خود خواهند برد. شمع عطری ماندگار و بویی طولانی‌مدت دارد و در طرح‌های مدرن جلوه‌ای زیبا دارد.

منبع mybenita.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.