چند ایده برای استفاده از دورریختنی ها در دکوراسیون

گاهی وسایل بلااستفاده می توانند دکوری های زیبایی باشند

تابلو دیواری با تکه های ظروف چینی

در هر خانه ای اسباب و وسایلی پیدا می شود که به نظر به دردنخور و دورریختنی می آیند اما با ایده های جالب و جذابی می توان این وسایل بلااستفاده را به دکوری های زیبا تبدیل کرد. اگر می خواهید دکوراسیون منحصربه فردی داشته باشید، ایده های زیر را دنبال کنید:

قوری و عکس

در قوری و عکس و وسایل دورریختنی
نمایش عکس با در قوری

قوری های شکسته با درهای سالم. با این در قوری های سالم چه می توان کرد؟ یک سیم ۱۵ سانتی متری را به دور دستگیره در قوری بپیچید، حدود یک سانتی متر از سیم را آزاد بگذارید. با استفاده از یک دم باریک دو حلقه در انتهای سیم ایجاد کنید و سپس عکس ها را مابین حلقه ها جا دهید.

نشانگر کتاب

استفاده از شیرازه کتاب های دورریختنی
استفاده از شیرازه کتاب های دورریختنی

می توانید از شیرازه کتاب به عنوان نشانگر کتاب استفاده کنید!! اگر کتابی دارید که پاره شده یا غیرقابل استفاده است اما شیرازه آن سالم مانده، می توانید قسمت جلد شیرازه را با استفاده از یک چاقو جدا کرده، صاف و مرتب کنید، یک سوراخ در قسمت بالای آن ایجاد کرده و ریسمانی از آن عبور دهید و در نهایت آن را برا علامت گذاری قسمت های خوانده شده، لای کتاب قرار دهید.

روکش صندلی

روکش صندلی با پارچه های دورریختنی
روکش صندلی با پارچه های دورریختنی

از اضافه پارچه ها می توانید به عنوان روکش مبل و صندلی استفاده کنید. اندازه قسمت نشیمن مبل و صندلی موردنظر را اندازه بگیرید، ۵ سانتی متر به اندازه طول و عرض آن بیفزایید و پارچه را با این ابعاد برش دهید. پارچه را روی قسمت نشیمن صندلی بگذارید، انتهای هر ضلع را زیر صندلی برده و منگنه کنید. گوشه های پارچه را چین داده و تو بزنید. پس از آنکه همه اضلاع و گوشه ها را به زیر صندلی منگنه کردید، روکش را مرتب و تمیز کرده و قسمت های باقیمانده را نیز منگنه بزنید تا صاف و مرتب قرار گیرد.

نقشه

روکش صندلی با نقشه های دورریختنی
روکش صندلی با نقشه های دورریختنی

شما می توایند نقشه جهان یا نقوش و تصاویری که دوست دارید را به قطعات کوچک( نواری، مربعی یا هر ابعادی) تقسیم کنید و آن را روی صندلی بچسبانید. قطعات بریده شده را با استفاده از چسب به شکلی تمیز و مرتب روی صندلی بچسبانید تا ظاهری زیبا و منحصر به فرد به صندلی ببخشد.

چینی شکسته

استفاده از چینی های دورریختنی برای تابلو دیواری
تابلو دیواری با تکه های ظروف چینی

قطعات ظروف چینی شکسته شده را در جعبه ای زیبا مشابه تصویر چسبانده و به عنوان یک تابلو از آن استفاده کنید. می توانید حتی زمان و جای شکسته شدن هر ظرف را زیر آن بنویسید.

لامپ و قوطی

قوطی دورریختنی و لامپ
لوستر با قوطی های دورریختنی

با مته سوراخی در وسط یک قوطی حلبی ایجاد کنید. روی قوطی را با پارچه تزیین کنید. یک سیم برق با پوشش پارچه ای را از این سوراخ رد کرده و یک لامپ به آن بزنید و سپس آن را به سقف آویزان کنید.

زیورآلات شکسته شده

زیورآلات دورریختنی و جاکلیدی
استفاده از زیورآلات در جاکلیدی

با زیورآلاتی که بلااستفاده مانده می توانید جاکلیدی زیبا درست کنید. از میان تکه های زیورآلات یک بند رد کنید یا از قطعات زیورآلات شکسته شده برای تزیین گیره جاکلیدی استفاده کنید.

ریسه پارچه ای

ریسه با پارچه های دورریختنی
ریسه پارچه ای

با پارچه های اضافی خود ریسه درست کنید. این پارچه ها را به نیم دایره های کوچک برش دهید، قسمت صاف نیم دایره ها را داخل یک روبان دولایه ای قرار دهید. نیم دایره ها را با فاصله از هم بگذارید و در نهایت انتهای هر روبان را به دیوار آویزان کنید. می توانید برای جلوگیری از پاره و ریش ریش شدن پارچه ها، لبه های پارچه ها را کوک زیگزاگ بزنید.

منبع countryliving.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. کیان می گوید

    با سلام ممنون بابت مطالب خوب شما تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.