نوشتن و مزایای آن در زندگی شخصی

آیا با فواید نوشتن برای سلامت روان آشنایی دارید؟

زمانی که مردم یک نویسنده را تصور می کنند چیزی شبیه به یک فرد پشت میز نشین, منزوی و وسواسی که مشغول نوشتن کتابش است در ذهنشان نقش می بندد. باتوجه به فرهنگ لغت مریام وبستر, و با رجوع کردن به کلمه نویسندگی می گوید: نوشتن کلمات, راهی است که می توانید برای بیان نظرات و ایده هایتان از آن استفاده کنید. فوایدهای بسیاری درباره نوشتن هستند که با استفاده از آن ها میتوان اغلب مردم را شگفت زده کرد. اما در این پست اجازه دهید به مزایای روانی نویسندگی بپردازیم.

نویسندگی مهارت ارتباطی شما را بهبود می بخشد

از آنجا که نوشتن باعث می شود تا توانایی, ایده و نظرهایتان را بر روی کاغذ بیاورید باعث ایجاد ایده های تازه تر و ارتباط بهتر می شود. نویسندگی منظم مانع از بروز ندادن احساسات و باعث به اشتراک گذاری تجارب خود با دیگران می شود.

نویسندگی راه خوبی برای خروج از دوران های سخت است

هرچند پیچیده است اما مطالعات نشان می دهد یک اتصالی بین نویسندگی و وقایع آسیب زا وجود دارد. اگرچه این نتایج ممکن است برای مردم متفاوت باشد. برای مثال: یکی از مطالعات نشان می دهد افرادی که پیرو فلسفه رواقیون هستند (کسی که می تواند درد یا مشکلات را بدون نشان دادن احساسات خود یا شکایت کردن تحمل کند.) می توانند از طریق نوشتن به خود کمک کنند. از سوی دیگر یکی از مطالعات جالب نشان می دهد که نویسندگی می تواند یک ابزار قدرتمند برای کمک به کاهش استرس و افسردگی باشد.

نویسندگی باعث کاهش استرس می شود

صحبت استرس شد. مشخص شده است که نوشتن یک راه عالی برای مقابله با بسیاری از افکار در همان زمان است. هر زمان که احساس می کنید مغز شما مانند یک مرورگر اینترنت که بیش از حد بسیاری از زبانه ها به طور همزمان باز هستند, سعی کنید از کاغذ و قلم استفاده کنید و شروع به نوشتن کنید. نویسندگی به شما اجازه می دهد آزادانه فکرها و ایده ها در فضای باز از ذهنتان عبور کنند.

نویسندگی ذهن را هوشیار نگه می دارد

درست مثل عضلات فیزیکی بدنتان, ذهن هم برای فرمان دادن به تمرین های منظم نیاز دارد همانطور که شما رشد می کنید سلامت روانتان هم رفته رفته کاهش می یابد اما می توانید با نوشتن از پیری و کهولت ذهن پیشگیری کنید. نوشتن یک تمرین شناخته شده است این کار ذهن شما را هوشیار نگه می دارد و مانع از زوال آن می شود.

نویسندگی شما را خوشحال می کند

نوشتن به نوعی ارزش درمانی دارد. افرادی که با به کارگیری نویسندگی استرسشان را کاهش دادند و خلق و خو بهتری پیدا کردند لزوما ساعت ها مشغول نوشتن نبودند. نوشتن می تواند احساس و افکار مثبت و افزایش چشم انداز کلی درباره زندگی تان را به همراه داشته باشد. می توانید لیستی از افکار و چیزهایی که باعث ناراحتی تان شده اند را به روی کاغذ بیاورید تا آرامتر شوید و نسبت به زمان حال و آیندتان احساس مثبت تری داشته باشید.

منبع http://servingjoy.com/