محصولات طبیعی که هیچوقت نباید روی صورت بگذارید

برخی مواد طبیعی برای پوست مضر هستند

اخیرا گفته می‌شود هر چیزی از یخچال بیرون بیاورید را می‌توانید روی صورت بگذارید! اما این بدان معنا نیست که همان دارچینی که در غذا استفاده می‌کنید یا لیمویی که در آب لیمو می‌ریزید، روی صورت هم تاثیر مثبتی داشته باشد (سم از طبیعت می‌آید بنابراین نباید محصولات طبیعی را روی صورت خود بگذارید).

برخی افراد ضرر زیادی را متحمل می‌شوند تا متوجه شوند درمان‌های خانگی برای از بین بردن آکنه، روشن کردن تیرگی‌های پوست و کاهش چربی پوست می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد. در این مطلب از قول یکی از متخصصان پوست به شما خواهیم گفت چه چیزهایی را نباید روی صورت قرار دهید.

به خاطر داشته باشید اگر مشکلات پوستی شما مانند آکنه، خشکی و پوسته شدن از بین نرفته حتما به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا بهترین راه‌حل که مناسب شرایط پوست شما باشد را پیشنهاد دهد (مراقبت‌های پوستی برای انواع پوست را مطالعه کنید).

آب لیمو

آب لیمو روی صورت نزنید
لیمو اسیدی است و می‌تواند PH پوست را تغییر دهد

احتمالا شنیده‌اید که برای درمان آکنه یا روشن کردن تیرگی‌های پوست و یا به عنوان تونر می‌توانید آب لیمو را مستقیم به پوست بزنید. اما استفاده از آب لیمو راه‌حل خوبی نیست زیرا لیمو اسیدی است و می‌تواند PH پوست را تغییر دهد، موجب التهاب و تحریک پوست و حتی زخم شود. همچنین آب لیمو پوست شما را در مقابل اشعه UV حساس می‌کند از این رو به راحتی دچار آفتاب سوختگی می‌شوید. اصلا توصیه نمی‌شود که آب لیمو را با آب ترکیب کنید و به پوست بزنید. آن را برای سالاد نگه دارید.

مایونز

مایونز را روی صورت نزنید
استفاده از مایونز روی پوست صورت می‌تواند منافذ پوست را ببندد

احتمالا شنیده‌اید که کمی مایونز مرطوب‌کننده‌ای عالی برای پوست‌های خشک است. بهتر است از کرم‌های مرطوب‌کننده پوست استفاده کنید. استفاده از مایونز روی پوست صورت می‌تواند منافذ پوست را ببندد. اگر پوست شما مستعد آکنه است، روغن و تخم‌مرغ موجود در مایونز می‌تواند ایجاد جوش و آکنه کند.

الکل

الکل را روی صورت نزنید
الکل می‌تواند، چربی، پروتئین و روغن‌های ضروری پوست را از بین ببرد

اگر نوع پوست شما چرب یا ترکیبی است، شاید فکر کنید زدن کمی الکل به پوست، آن را کمی خشک می‌کند. اما این روش بسیار مضر است. الکل می‌تواند، چربی، پروتئین و روغن‌های ضروری پوست را که موجب حفظ و استحکام پوست می‌