اگر عاشق شیرینی هستید، این مطلب را بخوانید

انسان همیشه میل و اشتیاق بسیاری به خوردن شیرینی داشته است

شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که هر روز سر ساعت مشخصی مثلا ۳ بعدازظهر هوس شیرینی می کنید. این یک شوخی نیست، واقعیت است. انسان همیشه میل و اشتیاق بسیاری به خوردن شیرینی داشته است. از زمان تولد با خوردن شیر مادر و پس از آن عسل و میوه که منابع خوبی برای انرژی متابولیزه شده، آسان و سریع هستند. این تمایل به شیرینی است که انسان را نه تنها به شیر مادر بلکه به سیب، پرتقال، موز و دیگر مواد خوراکی شیرین و سرشار از ویتامین جذب می کند. در دنیای امروز ما علاوه بر این غذاهای طبیعی، مواد قندی دیگری نیز مصرف می کنیم که سبب می شود میل به خوردن شیرینی در ما بسیار بالا برود.

در کنار این اشتهای بیش از حد به مواد قندی، روش هایی نیز برای کاهش این میل وجود دارد.

مصرف شیرینی زیاد چه کاری با بدن می کند؟

در وهله نخست، شما را پیر می کند. قند زیاد سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند، موجب التهاب می شود، منجر به کمبود مواد معدنی در بدن شده و موجب می شود باکتری های بد در روده تغذیه شده و بزرگ شوند. قند زیاد همچنین عملکرد نرمال مغز را مختل می کند. مغز عمدتا از چربی ساخته شده است و قند زیاد می تواند آن را کوچک کند. علاوه بر این قند موجب افزایش اضطراب و افسردگی می شود.

در کنار همه اینها، قند چاقی و دیابت با خود به همراه خواهد داشت. اگر مرتب ورزش کنید (درصورتی که نسبتا جوان باشید)، می توانید قند اضافه ای که مصرف کرده اید را بسوزانید. اما اگر کم تحرک باشید، واکنش بدن به سطح بالای قند خون (یا گلوکز) این است که انسولین بیشتری را وارد جریان خون می کند. انسولین (که سطح گلوکز را در خون تنظیم می کند)، قند خون اضافی را دریافت می کند و سعی می کند جایی برای ذخیره آن بیابد. اما اگر انباشت ماهیچه ای دارید، گلوکز اضافی را در سلول های چربی جای می دهد. هر چه فعالیت انسولین بیشتر باشد، مقاومت انسولین نیز بالا می رود که منجر به تولید انسولین بیشتر، ذخیره چربی بیشتر و مقاومت بدن می شود که درنهایت به احتمال ابتلا به دیابت می انجامد.

اگر شیرینی برای بدن بد است، چرا انقدر به آن تمایل داریم؟

بدن به دلیل کمبود قند (و به طور کلی غذاهای با کربوهیدرات بالا) به عنوان کمبود مواد مغذی، اشتهای زیاد و سیری ناپذیری به مواد قندی پیدا می کند. در هر شکلات خوراکی، یک لوبیای کاکائو است. لوبیای کاکائو مملو از منیزیم است، ماده ای مغذی برای کمک به کنترل استرس و پیشگیری از حمله قلبی زودهنگام. استرس به طور غیرمستقیم موجب می شود بدن منیزیم را دفع کند. این موجب یک عدم توازن می شود که به قلب فشار می آورد. میزان منیزیم دفع شده نیز با افزایش فشار خون مرتبط است. شیرینی های فراوری شده امروزی فاقد مواد مغذی هستند. مصرف مداوم غذاهای فراوری شده به معنای میل و اشتیاق بیشتر و بیشتر به مواد قندی است. این اشتیاق زیاد موجب زیاده روی در خوردن و بالتبع اضافه وزن می شود. بدن در جستجوی مواد مغذی که در غذاها وجود دارد، به سمت اینگونه غذاها می رود که اتفاقا مواد مغذی کمتری دارند و مدام اشتها ایجاد می کنند.